اتصال پله و راهنما

اتصال ساید وال، پله و راهنما

پروفیل های راهنما، پله و دیواره تسمه نقاله

پروفیل های تسمه نقاله به مجموعه یی گفته می شود که از جنس همان نوار نقاله یا تسمه نقاله می باشد که جهت مشابه سازی و بهبود کارایی تسمه نقاله استفاده می شوند . تسمه های نقاله pvc و لاستیکی موجود در بازار غالباً مسطح می باشند به همین دلیل در خطوط نقاله ای که سطح آن شیبدار می باشد و یا حمل مواد به گونه ای است که در طی انتقال ، مواد از کناره های تسمه نقاله به بیرون می ریزند از این پروفیل ها(side wall) استفاده می شود.لازم به ذکر است برای تسمه نقاله لاستیکی از پروفیل لاستیکی و برای تسمه نقاله های از جنس پی وی سی ، از پروفیل پی وی سی استفاده می کنند .پروفیل های pvc   ، لاستیکی جهت کاربردهای مختلف سطح مقطع و سایزهای مختلفی دارند که از پرکاربردترین آنها می توان از پروفیل های راهنما (گاید) و پله (T) نام برد که توضیح مختصری در مورد هر کدام عرض می گردد .

نوار راهنما ( نوارگاید)

 نوار راهنما یا تسمه راهنما دارای سطح مقطع ذوزنقه ای بوده و بیشتر برای تسمه نقاله های pvc استفاده می شود . کاربرد نوار راهنما یا گاید همانطور که از اسم آن پیداست بیشتر جهت مهار تسمه تسمه نقاله در خط حرکتی خود می باشد . گاهی نوارهای نقاله pvc  برروی غلطک ها به چپ و راست حرکت کرده و این مشکل با رگلاژ و تنظیم غلطک ها هم برطرف نمی شود ، برای حل این مشکل از نطب نوارهای راهنما در سطح زیرین تسمه نقاله استفاده می شود ، بطوریکه این نوار باریک که بسته به سایز خود دارای عرض مشخصی می شود در سرتاسر نوار چسبانده می شود . برای اینکه این نوار راهنما مانع خارج شدن از خط حرکتی خود شود در همان سطح مقطع برروی غلطک فلزی که در زیر نوار قرار دارد شیاری تراش داده می شود ، در نتیجه این نوار در شیار خود برروی غلطک جا گرفته و باعث می شود که تسمه نقاله در خط راست خود حرکت کند و به چپ و راست منحرف نشود.

اتصالات side wall

اتصالات Side Wall به اتصالاتی اطلاق می‌شوند که در سمت‌های دیواره یک تسمه نقاله استفاده می‌شوند. این اتصالات به منظور اتصال دیواره‌ها به یکدیگر و نگهداری از اجسام وانتقال انها انجام می شود

اتصال پله و راهنما

سایر خدمات

اتصالات لاستیکی گرم و سرد دو روش متداول برای اتصال تسمه های لاستیکی به یکدیگر هستند.