تسمه مدولار

نقاله مدولار (Modular Conveyor) یک نوع تسمه نقاله است که از قطعات ماژولار یا مدول‌ها بهره می‌برد. این نوع نقاله‌ها با استفاده از قطعات قابل تعویض و اتصال‌پذیر، اجازه می‌دهد تا خطوط نقاله با تنظیمات مختلف، به سرعت و آسانی طراحی و ساخته شوند.

قطعات مدولار معمولاً شامل پنل ها، پین ها، بست ها، مونتاژ و قطعات اتصالی هستند. این قطعات معمولاً با سیستم قفل کردن سریع یا بست و لولا به هم متصل می‌شوند، بدون نیاز به چسب و یا جوشکاری با مفتول و بست مخصوص بدون نیاز به آپارات گرم.

با استفاده از تسمه نقاله مدولار، می‌توان خطوط نقاله را به صورت سفارشی طراحی کرده و تنظیمات مختلفی مانند ارتفاع، شیب و جهت حرکت تسمه را اعمال کرد. همچنین، امکان تعویض قطعات مدولار باعث می‌شود که نگهداری و تعمیرات سریع‌تر و آسان‌تر انجام شود.

تسمه نقاله‌های مدولار به دلیل انعطاف‌پذیری، سهولت نصب و نگهداری، و امکان تغییرات آسان در طراحی، در صنایع مختلف از جمله تولید، بسته‌بندی، خودروسازی و صنایع غذایی و … مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تسمه نقاله مدولار در مقابل کشش های مختلف مقاومت بالایی دارد.

تسمه مدولار
تسمه مدولار

سایر محصولات

تسمه pvc و pu یکی از پر مصرف ترین تسمه هایی می باشد که بهداشتی بوده و با مواد غذایی و دارویی سازگاری دارد.

انتقال انواع ظروف فلزی،شیشه ای، استنلس استیل، پلاستیکی به ویژه(PET) – خطوط انجماد و کاربرد بسیار وسیع در نقاله های عمومی

تسمه نقاله در صنایع گوناگون جهت جابه جایی وسایل و قطعات در صنعت استفاده می شود.

تسمه های نوار نقاله لاستیکی از دو ترکیب اصلی لاستیک و منجید ساخته شده است.

از پرکاربرد ترین نوع تسمه در بازار تسمه های گریپ هستند. تسمه گریپ به دلیل داشتن صطح خاص از سر خوردن مواد در طول مسیر انتقال جلوگیری میکند.