قاشقک فلزی

قاشقک یا باکت فلزی

باکت یا قاشقک فلزی از ورق های فلزی از جنس اهن و فولاد ساخته میشوند. این باکت‌ها عمدتاً برای حمل و نقل و ذخیره‌سازی مواد یا پودرها ودانه ها در صنایع مختلف به کار می‌روند. طراحی قوی و مقاومت این باکت‌ها به ویژه در برابر ضربه‌ها و فشارها، آن‌ها را مناسب برای کاربردهای صنعتی می‌کند. از باکت‌های فلزی عموماً در حمل و نقل مواد معدنی، محصولات کشاورزی، و موارد صنعتی دیگر استفاده می‌شود.

 این وسیله نامش قاشقک الواتور است که به بدنه ی تسمه الواتور پیچ می شود و حبوبات و … از طریق این قاشک ها به راحتی قابل حمل به صورت های مختلف عمودی ، افقی و نیز شیب دار هستند.

الواتور کاسه‌ای یا باکت دار چیست؟

الواتورهای کاسه‌ ای شامل انتقال دهنده‌های سقفی و الواتورهای قفسه‌ای همگی انتقال دهنده‌هایی هستند که دارای باند کششی‌اند و برای حمل بار به صورت عمودی یا شیبدار استفاده می‌شوند. این الواتورها مخصوص حمل مواد پودری، دانه‌ای و کلوخه‌ای مانند سنگ خرد شده، سیمان کلینکر، شن، زغال سنگ، مواد شیمیایی، حبوبات و .. است. این بالابرها به طور گسترده در حمل مواد ساختمانی، مراکز صنعتی شیمیایی، مراکز تولیدی کارگاه‌های ذوب فلزات و مراکز صنعتی غذایی استفاده می‌شوند.

 

قاشقک فلزی ها دو نوع هستند : جوشی و پرسی

جوشی: باکتهای جوشی در ابعاد مختلف و با ورقهای فلزی استیل ،گالوانیزه و… با ضخامتهای متفاوت ساخته می شوند که در صنایع سنگین مورد بهره یرداری قرار می گیرند.

پرسی:باکت یا قاشقک پرسی در سایزهای متنوع و با ضخامت متفاوت تولید و آماده می باشد.

قاشقک فلزی
قاشقک فلزی
قاشقک فلزی

سایر محصولات

قاشقک بالابر یک نوع ابزار یا تجهیزات صنعتی است که برای بالابردن و جابجایی اشیاء سنگین،پودرهای مختلف  در محیط‌های صنعتی استفاده می‌شود.

قاشقک پلاستیکی معمولاً از مواد مانند پلی‌اتیلن، پلی‌پروپیلن، پلی‌اتیلن ترفتالات (PET) و غیره ساخته می‌شوند.

باکت بالابر توزین مانند همان باکتهای فلزی و پلاستیکی است با این تفاوت که فقط برای حمل و جا به جایی مواد با دقت اندازه گیری بالا و دقیق کاربرد دارد.

انواع تسمه الواتوری

انواع تسمه انتقال نیرو