پلی کورد و بنکورد

تسمه جوشی بنکورد (پلی کورد) چیست؟

 تسمه بنکورد (پلی کورد) برای کاربردهای مختلفی استفاده می شود.این محصول نوع دیگری از تسمه های انتقال نیرو بوده که همچون سایر تسمه ها بر روی فولی یا غلطک ها قرار گرفته و وظیفه انتقال نیرو را از موتور به بخش های دیگر بر عهده دارد. در برخی صنایع، با کنار هم قرار دادن تسمه جوشی،پلی کرد از آن برای جابجایی و انتقال محصولات نیز استفاده می کنند.

برای اتصال دو سر تسمه جوشی بنکرد، آن را حرارت داده و به هم جوش می دهند. این تسمه ها معمولا بر روی پولی  نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرند. بین تسمه جوشی و پولی اصطکاک زیادی وجود دارد به همین دلیل از این تسمه ها در محیط هایی استفاده می شود که وجود اصطکاک خللی در روند کار ایجاد نکند. تسمه های جوشی یه دلیل سطح مقطع گردی که دارند از انعطاف بالایی برخوردار بوده و قابلیت حرکت در تمامی جهات را دارا می باشد. درصد زیادی از متریال به کاررفته در تولید تسمه جوشی پلی اورتان می باشد.

مزایای تسمه جوشی

 تسمه بنکورد (پلی کورد) به دلیل مزایایی که این نوع تسمه دارد، روز به روز در حال افزایش است. هر یک از صنایع برای مرتفع ساختن بخشی از نیاز دستگاه ها و ماشین آلات خود، این تسمه ها را مورد استفاده قرار می دهند.

داشتن مقاومت سایشی بالا و جوش خوردن محکم و با دوام تسمه پلی کورد

امکان افزایش طول تسمه ها با جوش دادن سریع و ساده دو سر آن به همدیگر اتصال داده می شود

مقاومت بالا و طول عمر طولانی قیمت ارزان و مقرون به صرفه عدم نیاز به روانکاری یا روغن کاری پایین بودن هزینه نگهداری و تعمیرات

انعطاف پذیری بالا کم صدا و کم ارتعاش تعویض ساده و سریع

دارای گشتاور نسبتا پایین.

تسمه پلی کورد

انواع تسمه های جوشی

خرید تسمه بنکورد (پلی کورد) بر اساس کارایی، در دو دسته نوار نقاله و تسمه انتقال نیرو صورت می گیرد. از نظر متریال به کار رفته در تولید،  این تسمه ها در دو دسته PVC و PU طبقه بندی می شوند. تسمه جوشی بر اساس ساختار داخلی نیز در دو نوع نخ دار و بدون نخ تولید شده و عرضه می گردد.

کاربرد تسمه پلی اورتان به دلیل مشخصه های آن بسیار وسیع می باشد. به همین دلیل از این تسمه ها در صنایع گوناگونی استفاده می شود. در ادامه به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد:

پر کاربرد در صنایع ساخت مصالح ساختمانی، کاشی و موزاییک سازی

مورد استفاده در صنایع شیشه سازی

استفاده از تسمه پلی کورد در صنایع چاپ و بسته‌بندی

مورد استفاده در صنایع پارچه و نساجی

و … .

پلی کورد و بنکورد
پلی کورد و بنکورد
پلی کورد و بنکورد
پلی کرد و بنکرد
پلی کورد و بنکورد

سایر محصولات

تسمه نقاله در صنایع گوناگون جهت جابه جایی وسایل و قطعات در صنعت استفاده می شود. تسمه نقاله دارای تنوع بالا و ابعاد و ضخامت های مختلف می باشد.

انواع تسمه های الواتوری و برزنتی

قاشقک بالابر یک نوع ابزار یا تجهیزات صنعتی است که برای بالابردن و جابجایی اشیاء سنگین،پودرهای مختلف  در محیط‌های صنعتی استفاده می‌شود.

رولیک و غلطک (Roller and Idler) دو نوع قطعه مکانیکی هستند که در سیستم‌های تسمه نقاله استفاده می‌شوند.

انواع تسمه پروانه وی بلت و تخت دوربالا